בזמן האחרון, מהצד של אינטל, קיבלנו הרבה מאוד דיווחים שנראו טיפה מבלבלים, טיפה סותרים ובעיקר תמוהים. בהתחלה הכל נראה בסדר כשקיבלנו דיווח על פלטפורמת ה-Z390. לאחר מכן העניינים מעט התבלבלו כשקיבלנו דיווח

הכרטיס מסך החדש של אינטל מחייך למצלמה

נכתב על ידי אורי כרמי, ב- 01/11/2019 02:45

בזמן האחרון, מהצד של אינטל, קיבלנו הרבה מאוד דיווחים שנראו טיפה מבלבלים, טיפה סותרים ובעיקר תמוהים. בהתחלה הכל נראה בסדר כשקיבלנו דיווח על פלטפורמת ה-Z390. לאחר מכן העניינים מעט התבלבלו כשקיבלנו דיווחים על כך שזו תהיה בעצם מיתוג מחודש של פלטפורמת ה-Z370. בהמשך, אף קיבלנו דיווחים תמוהים על מעבד 8 ליבות נוסף לשוק המיינסטרים. עם החדשה הנ"ל (הדלפה) המגיעה מכיוון אתר WCCFTech, נדמה שאנחנו מקבלים סוף סוף תמונה שלמה. 

בהתאם להדלפה, מסתבר שאינטל מביאה יחד עם פלטפורמת ה-Z390 שלה, את סדרת מעבדי ה-Core התשיעית, כשהמעבד העומד בראשה ממותג לא אחרת מ-Core i9, או בשמו המלא Intel Core i9-9900K, הצפוי לעשות שימוש ב-8 ליבות, ו-16 תהליכים (ליבות לוגיות). אחריו מגיע מעבד ה-Intel Core i7-9700K בעל 6 ליבות ו-12 תהליכים, ואחריו, כמובן, Intel Core i5 9600K בעל 6 ליבות פיזיות גם כן, אך ללא תמיכה ב-Hyper-Thereading, כדומה לכל מעבד Core i5.

עוד לא ברור אם מעבד ה-8 ליבות עליו דיווחנו הוא אכן אותו אחד, אך עושה מאוד הרושם שכן. אם המידע המתקבל אכן נכון, עם צאת פלטפורמת ה-Z390, אנו נקבל "קפיצה" נוספת בסולם הביצועים של מעבדי המיינסטרים, כשהאינטל Core i7 לא יהיה עוד זה המוביל את הרשימה. גם זו שלעצמה החלטה מעט תמוהה במקצת, ואנו סקרנים לגלות מה יעמוד מאחורי מעבדי ה-X הבאים בתור. 

עם מעבדים אלו, כאמור, תגיע פלטפורמת ה-Z390, בה חיבורי ה-USB 3.1 ברמת ערכת השבבים עצמה, הורחבו לשישה USB 3.1 במהירות 10Gbp/s מדור שני, ועד עשרה מסוג USB 3.1 5Gbp/s מדור ראשון, בעוד ערכת השבבים אף כוללת עד 14 חיבורי USB 2.0. אם סופרים את כולם על כל סוגיהם, מדובר בלא פחות מ-30 USB פורטים.

קצת על הכותב

אני חובב מחשבים וחומרה מצעירותי. שעות של ניתוח ולמידה של החומרה, תוך כדי שאני משתמש בה, הביאו אותי למה שאני היום: חולה על מחשבים וחומרה, ותמיד אשמח לכתוב על כך. אני אוהב לכתוב, לפתח, לצייר וכשיש זמן, לשחק.

לכל הכתבות של אורי כרמי
מה אתם חושבים?