"ה-Corsair Carbide 275R משלב עיצוב מנימליסטי וחלק, יחד עם כל הפיצ'רים המבוקשים עבור המחשבים החזקים ביותר" - כך נכתב באתר של Corsair. האמנם? הלכנו ובדקנו בביקורת מקיפה, והופתענו

סקירה: Corsair Carbide 275R - מודרניזציה

נכתב על ידי אורי כרמי, ב- 07/06/2018 08:14

מארזי מחשב - סיפור של אבולוציה

בואו ונלך לרגע לעבר: שם מארזי מחשב הם מוצר זהה (רובם, לפחות) - המבנה, הקונפסט, הכללים. הכל בקופסא אחת, מארז מחשב. לא, אני לא מדבר על מארזי מחשב מרובעים ומשעממים, אני מדבר על מארזי מחשב מובחרים, ידועים לטובה וכמובן, נבחרים ואהובים. חלקם נראה שונה מבחוץ, אך מבפנים אותה תבנית ההולכת וחוזרת.

בשלב כלשהו, בשנים האחרונות, הפכו המארזים ליותר ויותר מתוחכמים, מגוונים ונעימים לעין. כאשר הצרכן הממוצע ביקש לקנות מארז הכולל חלון - הופיעו מארזים עם חלון או זכוכית מחוסמת. כאשר המשתמש חיפש כל מיני שיטות להאיר את המארז שלו בצבעים נעימים לעין, הופיעו מארזים נוספים עם אותה בקשה בדיוק. הצרכן הממוצע הוא המחליט, והוא מצביע ברגליים. בדיוק עם תובנה זו, החברות מייצרות המארזים, החליטו לייצר את המארזים הנחשבים בימים אלו.

כמובן שמופע הראווה של צבעים וחלונות הוא לא המילה האחרונה. כמעט לכל מארז המושק בימינו יש פיצ'רים כלשהם, כגון בקר מאווררים מובנה (שבעבר היה צורך לקנות במחירים לא כל כך נמוכים), קורא כרטיסים והיד עוד נטויה. על כן - במארז מתוחכם חפצה נפשכם? אתם הולכים לאהוב את המארז הבא....

מבט מהיר

"ה-Corsair Carbide 275R משלב עיצוב מנימליסטי וחלק, יחד עם כל הפיצ'רים המבוקשים עבור המחשבים החזקים ביותר" - כך נכתב באתר של Corsair. בין אם תאמינו לזה או לא, עם אפשרות לשלב קירור מים (מותאם אישית או All-in-One) או קירורים גדולים יחסית, מערך של כרטיסי מסך ארוכים מאוד, ולוחות אם גדולים במיוחד - המארז הנ"ל הוא מארז קטן מימדים, בדיוק כשל Mid-Tower. 

כאמור, הוא תומך בכל סוגי הקירורים (מים או אוויר), עשוי כולו מפלדה (עם משקל של 10 קילו), חלון מזכוכית מחוסמת, כרטיסי מסך עד אורך של 37 ס"מ. הנתונים הללו מרשימים מאוד בהתחשב בגודלו של המארז. 

ובכן, אריזה סטנדרטית, קלת משקל וארוזה היטב - מסתירה בתוכה מארז בעל מימדים קטנים יותר משחשבתי שיהיו.יחד עם המארז קיבלנו באנדל סטנדרטי ביותר של חוברת הוראות, סט ברגים וכמו כן, מפתח אלן (אשר עליו נרחיב בהמשך).

במבט ראשון וחטוף, מדובר סתם בעוד מארז. במבט מעמיק יותר, כזה שמגיע ממש לאחר מכן, תפסו את עייני כמה וכמה דברים עליהם נעבור בהמשך. אך הראשון והבולט שבהם - הוא יפייפה ומציג מראה נקי. הדבר השני שהפתיע אותי במארז זה משתייך דווקא לחלק הקדמי: מארז זה לא מכיל כל מקום לכונני 5.25" (צורבים, למשל). החלק הפרונטלי של המארז הוא לא דלת.

הייתי עד, ועודני עד למארזים בהם המקום לכונן כזה הוא מזערי, אך לא ראיתי מארזים ש "מדלגים" על כך. מארז זה משדר חדשנות, שכן השימוש בכוננים בגודל שכזה מתחילים להעלם. אני, באופן אישי, אהבתי את החשיבה הנ"ל. 

עוד, בדומה לרוב המוחלט של המארזים כיום, ה-275R כולל את הפאנל הקדמי למעלה. 

גם כאן מארז זה משדר חדשנות כלשהי, כאשר הוא מכיל זוג כניסות USB 3.0 בלבד, בדומה למארזים המציעים עוד זוג אחד של כניסות USB 2.0. לפרוטוקול, כאן אני סבור שהחדשנות היא חיסרון קטן, והייתי שמח לראות זוג כניסות USB נוספות, מכל גרסה שלא יהיו. 

בגג המארז ישנו פילטר דקיק שהולך לכל אורכו של המארז, אשר תפקידו הוא ללכוד אבק מלהכנס פנימה. 

מאחור ניתן למצוא 7 חריצי הרחבה, אשר אופיינית פחות למארז בקטגוריה הזו ובמחיר הזה ושייכת יותר למארזי Full-Tower. כל השאר סטנדרטי לחלוטין.

עוד ניתן למצוא מאחור פילטר נוסף הנשלף מתחת למקומו של ספק הכוח. ובאזור הזה ניתן לראות שהמארז יושב על 4 רגליות מאסיביות במיוחד.

וכעת, לחלק המעניין יותר: דלת המארז, העשויה מזכוכית מחוסמת. קשה לתאר עד כמה היא נראית טוב במציאות, והאמת שגם קשה לצלם בשל ההשתקפויות.

רק משהו אחד לכד את תשומת הלב שלי, וזו דרך פתיחת דלת המארז. על מנת לפתוח אותו, יש לפתוח 4 ברגי אלן.

זוהי בחירה תמוהה למדי של מתכנני המארז. לעומת זאת, בשל העובדה שיש לפתוח ולסגור את דלת המארז רק בזמן ההרכבה, לא מצאתי את התכונה הנ"ל כמציקה.

מבט מקרוב

לאחר הפתיחה של המארז, נגלה לפני מארז הבנוי בצורה די מיוחדת. כאמור, כאן אין בחזית אי-אילו כוננים, על כן ניתן בקלות להכניס כמעט כל חומרה שרק נרצה להכניס. בגג המארז יש מקום לרדיאטור גדול במיוחד, ואילו החוסר בכוננים מאפשרים להכניס גם את כרטיס המסך הארוך ביותר שניתן לחשוב עליו.

עוד ניתן לראות שמערכת הקירור במארז זה עשויה באופן סטנדרטי: מאוורר אחד מקדימה, ומאוורר שני מאחור. עוד ניתן לראות שמערכת הקירור במארז זה עשויה באופן סטנדרטי: מאוורר אחד מקדימה, ומאוורר שני

מערך הכבלים גם הוא סטנדרטי ביותר, ומכיל Header מסוג USB 3.0, חיבור אודיו קדמי ושאר חיבורי הפאנל הקדמי. 
ניתן בנוסף להבחין בפוטנציאל הכבילה (סידור הכבלים) שבמארז זה. ספק הכוח, ואף כלובי הכוננים הקשיחים, יושבים בשכבה התחתונה והמוסתרת, כאשר מלמעלה אליהם ישנו חריץ, דרכו ניתן להעביר כבלים הישר למעלה - מה שיכול להיות שימושי במיוחד עם חיבור כרטיסי מסך, לדוגמה.

בנוסף, ניתן לראות שפוטנציאל הכבילה במארז זה הוא לא רק פוטנציאלי, כאשר חוץ ממספר גדול של חריצים להעברה של כבלים, הכבילה של המארז עצמו מגיעה מוכנה.
באזור זה, אגב, גם נמצאות התושבות להכנסה של כונן SSD, מיקום שהפך להיות פופולארי במיוחד במארזים האחרונים שיצאו אל השוק.

הרכבה וסיכום

כצפוי, חווית ההרכבה במארז זה מושלמת למדי. נדמה שהכל נמצא במקומו והכל מרווח, ויכולתי להתקין את החומרה בפנים בנוחות מקסימלית שבה לא נתקלתי עד היום במארז Mid-Tower. העובדה שהאפשרות לכבילה כה נוחה, והכוננים למינהם נמצאים מאחור, אפשרה לי להתקין באופן חלק את החומרה, ועל אף השימוש בספק כוח לא מודולרי - להעביר אך ורק את הכבלים הנכונים אל תוך החלק הפנימי של המארז. מן הראוי שסטנדרט זה יחל על כל המארזים.

בשורה התחתונה, קיבלנו מארז מנצח. מרכיבים ותיקים יאהבו אותו, אך הוא צפוי להיות טיפה משונה עבור מי שעדיין לא התרגל לשינוי הרב בשוק המארזים. מחירו, כ-250 ש"ח בלבד, הופכים אותו לאחד מהמארזים היותר מומלצים בקטגוריה שלו.

הטוב

  • מארז מרווח במיוחד
  • תמיכה בחלקי חומרה גדולים מאוד
  • זכוכית מחוסמת כדלת המארז
  • תמורה מדהימה למחיר
  • מראה יפה ונקי

הרע

  • עשוי להיות "חדשני מדי" עבור חלק מהמשתמשים

והמסקנה

Corsair Carbide 275R

קצת על הכותב

אני חובב מחשבים וחומרה מצעירותי. שעות של ניתוח ולמידה של החומרה, תוך כדי שאני משתמש בה, הביאו אותי למה שאני היום: חולה על מחשבים וחומרה, ותמיד אשמח לכתוב על כך. אני אוהב לכתוב, לפתח, לצייר וכשיש זמן, לשחק.

לכל הכתבות של אורי כרמי
מה אתם חושבים?